fbpx
0%

Tekst / 08.09

społeczne sztaby wyborcze idą po zmianę

Niezwykle trudno byłoby opisać działania sztabów w jednym artykule. Wyszłaby z tego raczej gruba księga, a może nawet album, bo z wielu działań mamy też wspaniałe zdjęcia.

Opiszemy zatem jeden dzień z życia społecznych sztabów wyborczych Akcji Demokracji. Będzie to sobota 2 września. Tego dnia:

Akcja Demokracja ze swoim przekazem była na Marszu Wyzwolenia Zwierząt w Warszawie, na Marszu Równości w Lublinie, na Marszu Równości w Katowicach, na Kongresie Kobiet w Poznaniu, na Dniach Bielska, na kontrmanifestacji w trakcie konferencji Konfederacji w Gdańsku i na sąsiedzkiej potańcówce na Pradze Północ w Warszawie.

Na Kongresie Kobiet Piotr i Henryk nie tylko zorganizowali stoisko, ale też nagrali filmiki o tym, dlaczego trzeba iść na wybory m.in. z Adamem Bodnarem, z Hanną Machińską, Gabrielą Morawską-Stanecką, Barbarą Nowacką, Joanna Scheuring-Wielgus, Adamem Szłapką, Agatą Diduszko-Zyglewską, Małgorzatą Kidawą-Błońską, dziennikarkami Aleksandrą Pawlicką, Katarzyną Bosacką i Dorotą Warakomską, oraz znaną Babką od Histy – Agnieszką Jankowiak-Maik. Monika, Maciek, Magda i Henryk, to nasza sztabowa ekipa ds. mediów społecznościowych. To oni umieszczą filmiki na mediach społecznościowych. Zadbają, żeby zobaczyły je dziesiątki tysięcy osób.

A to tylko jeden dzień! Sztabowcy i sztabowczynie na wydarzeniach były też i w piątek, i w niedzielę. A także każdego innego dnia. Codziennie jesteśmy w jakiejś miejscowości w różnych częściach Polski.

Jesteśmy na lokalnych dożynkach, jak Ania z mocną grupą sztabową w województwie lubuskim na Dniach Pomidora, na festynach 800+, ale też np. na Tour de Konstytucja w dziesiątkach miejscowości, jak np. Elżbieta z Zamościa. Udział w wydarzeniach i demonstracjach to nie jedyna aktywność sztabów. Każdego dnia poszczególne osoby, np. Melania z województwa warmińsko-mazurskiego i Dariusz z Wielkopolski, chodzą też od drzwi do drzwi, przekonując swoich sąsiadów i sąsiadki do pójścia na wybory i głosowania zgodnie z wartościami Akcji Demokracji. Kasia ze sztabu pomorskiego napisała tekst na ulotkę o prawdziwej twarzy Konfederacji. A na przykład Wojtek z Olsztyna planuje akcję rowerową “Jedziemy po demokrację”.

Rozdaliśmy już setki tysięcy naklejek, ulotek, plakatów, banerów. I to absolutnie nie jest nasze ostatnie słowo. Dołącz do sztabów i działaj z nami! Wspólnie wygramy lepszą Polskę.

15 X 23 odbędą się wybory do Sejmu i Senatu. Wybierzemy na 4 lata 460 posłów i posłanek, 100 senatorów i senatorek. Zachęć z nami swoich znajomych do udziału w głosowaniu.

15 X 23 odbędą się wybory do Sejmu i Senatu. Wybierzemy na 4 lata 460 posłów i posłanek, 100 senatorów i senatorek. Zachęć z nami swoich znajomych do udziału w głosowaniu.

Włącz się w naszą kampanię profrekwencyjną. Razem idziemy na Wybo23!