fbpx
0%

Tekst / 07.09

Chcemy nowej większości dla klimatu!

W sierpniu zaczęliśmy serię konferencji prasowych w związku z apelem “Chcemy nowej większości dla klimatu!”, który podpisało już ponad 6 tysięcy osób. Wydarzenia odbyły się już m.in. w Katowicach, Łodzi czy Bydgoszczy.  

Podczas konferencji oddajemy głos lokalnym działaczkom i działaczom, którzy są częścią społeczności, znają jej potrzeby i problemy związane z polityką, skupiając się głównie na strategii działań mających na celu radzenie sobie z katastrofą klimatyczną.

Sebastian Pypłacz z Fundacji BoMiasto z Katowic mówił o istocie przekonywania mieszkańców i polityków do sprawiedliwej transformacji oraz tego, że klimat to wspólna sprawa, która na Śląsku wpływa na wszystkie sprawy społeczne, m.in. na sport i kulturę. 

Grzegorz Franki, prezes Związku Górnośląskiego, wspomniał natomiast o tym, że choć transformacja trwa i jej się przyglądamy, to decyzje polityków i polityczek, np. te, z którymi łączy się niszczenie terenów zielonych, są nierzadko kuriozalne. Dlatego tym bardziej musimy przyglądać się ich działaniom.

Przed nami jeszcze m.in. Warmia, Podlasie, województwo lubuskie czy pomorskie. Kolejne rozmowy o lokalnych problemach i oczekiwaniach wobec przyszłych parlamentarzystek i parlamentarzystów. Wizja zmian, których wszystkie i wszyscy oczekujemy po 15 października. Będziemy z tego odpytywać kandydatów i kandydatki w wyborach!

15 X 23 odbędą się wybory do Sejmu i Senatu. Wybierzemy na 4 lata 460 posłów i posłanek, 100 senatorów i senatorek. Zachęć z nami swoich znajomych do udziału w głosowaniu.

15 X 23 odbędą się wybory do Sejmu i Senatu. Wybierzemy na 4 lata 460 posłów i posłanek, 100 senatorów i senatorek. Zachęć z nami swoich znajomych do udziału w głosowaniu.

Włącz się w naszą kampanię profrekwencyjną. Razem idziemy na Wybo23!